Archiwum dla daty: 17-02-2012

Presell pages  

Osoby znające się na pozycjonowaniu dobrze wiedzą, jakie rozwiązania są najkorzystniejsze. Często spotykamy się z określeniem pozycjonowania SEO. Jest to skrót pochodzący z języka angielskiego - Search Engine Optimization. Oznacza on po prostu czynności, których celem jest doprowadzenie do osiągnięcia możliwie wysokiej pozycji strony w rezultatach wyszukiwania różnych wyszukiwarek internetowych. Działania te koncentrują się wokół określonych słów oraz wyrażeń kluczowych. Jedną z metod jest tworzenie katalogów presell page. Obecnie jest ot jedna z najpowszechniejszych metod pozycjonowania. W języku potocznym o presell pages mówi się zwykle precle lub SEO precle. Najprościej mówiąc precle są stronami, które umożliwiają zamieszczanie tekstów związanych z główną stroną, w których umieszcza się linki odsyłające do tej strony. Bardzo ważne jest pisanie odpowiednich tekstów pod presell pages. Jeśli sami nie potrafimy tego zrobić to nie ma problemu, ponieważ obecnie mnóstwo osób zajmuje się pisaniem takich tekstów, a ich koszt nie jest duży. Katalogi presell pages dobrze jest tworzyć pod względem tematycznym lub wyodrębniać w nich odpowiednie działy, które znajdą się na oddzielnych subdomenach. Unikajmy wprowadzania tekstów „śmieciowych”, które nie przedstawiają żadnej konkretnej treści. Bardziej opłacalne jest zamieszczane mniejszej ilości wpisów, ale o większej wartości merytorycznej. Do tworzenia katalogu presell pages zazwyczaj używa się skryptu WordPress. Przede wszystkim jest on darmowy i nie sprawia trudności w instalacji oraz przy konfiguracji. Zabierając się za precle róbmy to z głową. Wybierzmy odpowiednią domenę, a nie budujmy precli na subdomenach. Nie mniej ważnym elementem są wtyczki. Precle powinny mieć odpowiednie tytuły, które je dobrze opiszą.

Google Adwords  

Data publikacji: 17-02-2012, Tagowanie: marketing internetowy, internet

Reklama jest niezwykle ważnym czynnikiem pozwalającym na zaistnienie danego podmiotu. Bardzo dużą rolę odgrywa obecnie reklama internetowa. Pożytecznym narzędziem stała się platforma Google Adwords. Dzięki Google reklamy mają szansę na pojawienie się w każdym miejscu internetowej przestrzeni. Otwierając jakkolwiek stronę natykamy się w większości przypadków na umieszczoną na niej reklamę. Reklamodawcy chętnie się afiszują na najbardziej popularnych portalach. Poza tym, gdy wyszukiwarka Google wyświetla nam listę wyników związanych z wprowadzonym przez nas słowem lub frazą, po prawej stronie ekranu również pojawiają się zwykle reklamy. Reklamy wciskają się wszędzie. Właściciele np. poczytnych blogów mogą na tym dodatkowo zarobić. Dzięki Google Adwords mamy możliwość zamieszczenia własnego linku sponsorowanego. Opisywane narzędzie jest powszechnie wykorzystywane ze względu na łatwą obsługę. Poza tym możemy na bieżąco monitorować nasze kampanie reklamowe. Efekty, jakie osiągniemy tą metodą zależą głownie od nas. Google Adwords tylko umożliwia zamieszczenie skonstruowanych przez nas linków. Dobra reklama to przede wszystkim dobra treść. Z rozmysłem musimy wybierać słowa oraz wyrażenia kluczowe, które będą odnosiły się do naszej działalności. Istotne jest to, że reklama dzięki Google Adwords trafia do właściwych odbiorców. Poza tym platforma pozwala również zawęzić grupę odbiorców np. do określonego regionu. Zainteresowani użytkownicy mają do niej łatwy dostęp, ponieważ jedyne co muszą zrobić to kliknąć w reklamę. Ważnym aspektem jest również kwestia finansowa. Osoba, która chce się reklamować nie płaci nic dopóki reklama nie zaczyna faktycznie trafiać do odbiorców. W rzeczywistości przedstawia się to tak, że płaci się od ilości wejść użytkowników na naszą reklamę. Dokładne ustalenia, co do płatności znajdziemy w poradniku Google Adwords.

Copywriting a strony internetowe  

Data publikacji: 17-02-2012, Tagowanie: reklama internetowa, internet

Wszechobecna reklama wymaga intensywnej pracy copywriterów. Ich praca jest widoczna również na stronach internetowych. Teksty dobrej jakości bardzo przydają się w pozycjonowaniu stron. Odpowiednio napisane sprawiają, że wyszukiwarki wstawiają je na wysokich pozycjach. W tym celu wystarczy dobrać odpowiednie słowa. Łatwo się mówi, ale niedoświadczonej osobie na pewno sprawi to trudność. Słowa oraz frazy kluczowe mają niezwykle istotne znaczenie. Ludzie szukając różnych usług szukają ich w pobliskich okolicach. Dlatego do frazy najlepiej dołączyć nazwę naszego miasta. Jeśli prowadzimy na przykład salon kosmetyczny możemy użyć frazy: makijaż dzienny Kraków. Wymyślając odpowiednie słowa i frazy kierujemy się perspektywą osób, które wyszukują w Internecie świadczone przez nas usługi. Zastanawiamy się, co one wpisałyby w wyszukiwarkę. Unikamy języka wyrafinowanego, wyrazów, których się rzadko używa. Najlepszym rozwiązaniem jest zwykły język potoczny, ale zdecydowanie poprawny. Zbyt duża liczba słów i fraz kluczowych nie jest dobrym rozwiązaniem. Lepiej, żeby powtarzały się rzadziej, ale teksty zachowały dobrą jakość. Bardzo duże znaczenie ma również nazwa naszej strony oraz towarzyszących jej podstron. Copywriting służy nie tylko efektywnemu pozycjonowaniu. Na stronie głównej zamieszczamy zazwyczaj istotne treści związane z historią firmy, jej ofertą i sukcesami oraz danymi kontaktowymi. Każda strona ma zwykle opis pod hasłem „O nas”. To, w jaki sposób zaprezentujemy działalność naszej firmy będzie miało ogromny wpływ na jej przyszłość. Informacje muszą być rzetelne, ale podane w lekkiej formie, którą przyjemnie się czyta. W zależności od brany teksty mogą mieć żartobliwy charakter, ale ich treść musi być od razu właściwie kojarzona. Dobrze by było zamieścić informację dotyczącą misji firmy. Powinno to być jedno zdanie, które dokładnie przedstawi, co jest dla firmy najważniejsze.